niedziela, 21 lutego 2016

Czy wiesz, że cię kocham ? Blue JeansTytuł: Czy wiesz, że cię kocham ?
Autor: Blue Jeans
Data wydania: 2012
Cykl: Piosenki dla Pauli
Wydawnictwo: Jaguar
Ilość stron: 528
Ocena: 7/10

"Drugi tom bestsellerowych „Piosenek dla Pauli”, pełna intryg, miłości i rozterek współczesna opowieść o dorastaniu, miłości i pierwszych trudnych wyborach.
Koniec szkoły, wakacje. Ostatnie trzy miesiące nie były łatwe dla Pauli i jej przyjaciółek. Ale wyjazd do Francji otworzył nowe perspektywy, pozostawił po sobie sprzeczne odczucia i wewnętrzny niepokój. Gorące lato sprzyja zakochanym, a zakochani często popełniają mniejsze lub większe pomyłki. Czy Paula zwiąże się z Alanem, Francuzem, który wyraźnie coś do niej czuje? Czy Miriam i Diana odnajdą miłość, o której marzą? A może prawdziwe szczęście jest tuż, tuż, tylko trudno je dostrzec?"
"Sporo się nauczyłam przez ostanie miesiące, wiem, że są rzeczy, których nie powinnam robić, i że czasami trzeba zachować pozory. Nie wszystkie metody są do przyjęcia. Ale tak czy inaczej będę twardo walczyła o swoje cele. I choć niektóre marzenia nie są niczym więcej, tylko marzeniami, nikt nie wie, czy kiedyś, mimo wszystko, nie staną się rzeczywistością. Nigdy nie pogodzę się z rzeczywistością, która mi się nie podoba."
Jest to ciekawa książka o miłosnych rozterkach Pauli i jej przyjaciółek. Zaczynają się wakacje, a 4 dziewczyny zamierzają spędzić je razem, dobrze się bawiąc. Właśnie ukończyły liceum, a te 2 miesiące mają być najlepszymi w ich życiu. Z Francji przyjeżdża Alan, chłopak, który wyznał Pauli miłość. Zaprasza do siebie paczkę przyjaciółek wraz z ich chłopakami na weekend. Dziewczyna, która początkowo odmawia ugina się pod prośbami Cris. Dla tej dwójki ma to być ciężkie wyzwanie. Paula nie jest pewna swoich uczuć do Alana, w dodatku do jej życia wraca Angel. Cris ma jednak dużo gorzej. Zakochała się w chłopaku przyjaciółki. Pod wpływem Alana Cris zdradza swoją najlepszą kumpele. Paula przechodzi kryzys emocjonalny. Wszyscy myślą, że Diana jest w ciąży, a Miriam nie może pogodzić się z ciosem zadanym przez cytrynową suguske. Ich paczce grozi rozpad i nic nie wskazuje szansy na ratunek. Jednak, to jak kończy się książka zaskakuje do tego stopnia, że nawet najwięksi fanatycy młodzieżówek się tego nie spodziewają. Fabuła jest w ciekawy sposób rozwinięta, a w dodatku sposób w jaki napisano książkę jest bardzo lekki nawet jak na ten typ gatunek. Czytanie zleci nam, jak z bata strzelił. 
"Jest nawet takie powiedzenie: wszystko zależy od lustra, w którym się przeglądasz."
---------------

Książka bierze udział w wyzwaniach
Poczytania 2016: C, N, 1
Czytelnicze wyzwanie 2016: 3, 4, 15, 18, 26, 
Wyzwanie czytelnicze 2016: 3, 6, 9, 11, 26, bonus
Wielobukowe wyzwanie: 10, 26, 30, 33, 34, 

2 komentarze:

 1. Ostatni cytat ♥

  Na moim blogu są już wyniki rozdania!
  designchanel.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba muszę przeczytać bo naprawdę fajnie ją odpisałaś i jestem ciekawa więcej :)
  beauty-ladymade.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń