wtorek, 9 lutego 2016

Bezsenność we dwoje - Sarah Dessen


Autor: Sarah Dessen
Tytuł: Bezsenność we dwoje
Rok wydania: 2010
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Ilość stron: 344
Ocena: 7/10

"Jazda na rowerze to jedna z rzeczy, które ominęły Auden. Podobnie jak szalone imprezy, randki czy przyjacielskie plotki. Wymagający rodzice oczekiwali, że nie będzie się zajmować takimi błahostkami. W ostatnie wakacje przed rozpoczęciem studiów dziewczynę zaczyna prześladować poczucie, że może ma czego żałować… Spontanicznie wyjeżdża do nadmorskiej miejscowości, aby spędzić trochę czasu z ojcem i jego nową rodziną. Tam poznaje intrygującego samotnika Eliego, cierpiącego jak ona na bezsenność. Czy długie letnie noce wystarczą, by nadrobić stracony czas? Sarah Dessen, jedna z najpopularniejszych autorek powieści dla młodzieży, opowiada o godzeniu się z przeszłością i słodko-gorzkich rodzinnych więziach."

Auden skończyła właśnie liceum, ma iść na studia a potem w świat. Czuje jednak, że czegoś jej brakuje, coś ją pomija. Przez całe życie tylko się uczyła, była poważna i nie stwarzała problemów. Nie miała prawdziwego dzieciństwa, ominęły ją wszystkie zabawy i rozrywki. Postanawia sobie, że zanim zacznie dorosłe życie odzyska to dziecka. Zakosztuje wolności, zabawy. Pomaga jej w tym nowo poznany Eli, w którym powoli się zakochuje. Oboje cierpią na bezsenność, więc spędzają ze sobą każdą noc. Dziewczyna robi rzeczy o których wcześniej nawet nie śniła. Zdobywa przyjaciółki i to tam gdzie się tego najmniej spodziewała. Sposób bycia którym kiedyś gardziła zaczyna jej się udzielać. Dawne żale wychodzą na światło dzienne. Ponownie musi się zmagać z odejściem ojca, lecz tym razem czuje, że traci i matkę.

Książka jest idealna na długi wieczór przy kominku. Miło się ją czyta, stron szybko ubywa. Jest to jedna z tych lekkich książek od których nie wymaga się za dużo i szybko zapomina. Ma ona prostą grafikę, nie przyciąga wzroku, fabuła jest typowa dla tego gatunku. ------------

Książka bierze udział w :
Przeczytam tyle, ile mam wzrostu: 2,1 cm
Czytam Young Adult
Wyzwanie czytelnicze 2016:  6, 11, 26
Wilobukowe wyzwanie 2016: 10, 20, 26, 32, 33, 36
Czytelnicze wyzwanie 2016: 4

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz